DİŞ BEYAZLATMA - Doç. Dr. Ünay ÇULHACI| Diş Hekimi Sena ÇULHACI

İçeriğe git

Ana menü:

DİŞ BEYAZLATMA

HİZMETLERİMİZ > DİŞ TEDAVİSİ VE ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ
Dişler neden renkleşir?
Yaşla  beraber oluşan renkleşme, dişleri boyayan maddelerin tüketilmesi(  kahve, çay, kola vb..) , sigara kullanımı, diş oluşumu sırasında  kullanılan antibiyotikler, aşırı fluorid tüketimi gibi sebeplerle  dişlerde renkleşmeler meydana gelir.

Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?
Hayır.Teknolojik cihazların kullanımıyla birlikte, diş hekiminin gözetimi  altında yapıldığında diş beyazlatma işlemi son derece güvenilirdir.  Dişler ve diş etine hiçbir zararı yoktur.
Diş beyazlatma
Dişler beyazlatma işleminden sonra eski haline döner mi?
Dişler  her zaman eskisinden daha beyaz olur. Ancak ağız bakımı ve kullanılan  renkleştirici maddelere bağlı olarak tedavi edildiği günkü beyazlığı  korumayabilir.

Beyazlatma Tedavisi Nasıl Uygulanır?
Beyazlatma tedavisi iki şekilde yapılabilir.

Birincisi ofiste diş hekiminin uyguladığı tedavidir.Gerekirse diş hekimi bu tedaviyi 2 seansta uygulayabilir. Diş etleri izole edilerek dişlerin üzerine jel uygulanır. Jeli aktive etmek için hastanın dişlerine ışık kaynağı uygulanır.
İkincisi ise hastanın evde uygulayabileceği tedavi tipidir. Ancak bu yöntem yine diş hekiminin kontrolünde uygulanmalıdır. Hastadan ölçü alınır ve dişlerin üzerine hastaya özel şeffaf plak hazırlanır.Bu plağın içine hasta beyazlatma maddesini yerleştirir ve plağı dişlerine yerleştirerek beyazlatma işlemini uygulamış olur.
 
Copyright 2016. Her türlü hakkı saklıdır.
Web tasarım Arifoglu.net
İçeriğe dön | Ana menüye dön